Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak, tam teşekküllü hastanemiz, modern cihazlarımız, donanımlı laboratuvarlarımız, tamamı tam izolasyon modeline göre tasarlanmış (negatif basınç sistemiyle enfeksiyon hastaneleri ve yoğun bakım ünitelerinde ortamın havasını dışarıya aktaran ve enfeksiyon riskini azaltan sistem) klinikler ve uygulama ünitelerimizi eğitimin hizmetine sunuyoruz.

Deneyimli, dinamik, güler yüzlü ve başarılı akademik kadromuzla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerimizi alarak eğitimimize başlıyoruz. Diş hekimliğinin modern cihazları ile donatılmış fakültemiz, öğrencilerinin eğitimini, diş hekimliğinin en üst sınırına taşıyacaktır. Yerleşkemizde, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinin aynı çatı altında olması, multidisiplineer çalışmaya verdiğimiz değerin önemli bir göstergesidir. Bir mühendisin psikolojiden anlaması makbul olduğu kadar,  bir diş hekiminin veri analizinden anlaması da makbuldür. Günümüzde cerrahlar, malzeme ve makine mühendislerinden destek alırken, mimarlar felsefeden, sosyolojiden ilham almaktadır. Modern dünyanın bu geçer metotları içerisinde, geleceğin bilim ve teknolojisine hükmedecek olan yapay zekâ ve otomasyon gibi bilim alanları; doktorlar, psikologlar, matematikçiler ve bilgisayar mühendisleri ile birlikte çalışmak zorundadırlar. Önceliğimiz, eğitim, araştırma ve uygulamada ilham veren liderlik, yenilikçilik ve mükemmellik yoluyla diş hekimliğini geliştirmek, ülkemizde ve yurtdışında ağız ve diş sağlığı politikalarının geliştirilmesinden gelecek nesil teknoloji ve materyallerin üretilmesine kadar her noktada fark yaratabilecek diş hekimleri yetiştirmektir.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi vereceği eğitim ile öğrencilerinin, mesleğini seven, kariyer sahibi, başarılı hekimler olarak yetişmelerinde sorumluluk üstlenen ilkeli bir kurumdur. Diş Hekimliği; şefkat, sabır, bilgi ve yetenek mesleğidir. Fakültemizde eğitim gören diş hekimliği öğrencileri, disiplin temelli klinik eğitimle eşzamanlı olarak hasta bakımını yönetmek için kapsamlı bir yaklaşımı da öğrenecek, yüksek standartlarda eğitim alarak, dünyanın her yerinde çalışabilecek, kendine güvenen profesyonel diş hekimleri olarak mezun olacaklardır.