Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

27 Ekim Dünya Ergoterapi Günü

İstanbul Atlas Üniversitesi çağın gereği olan teknolojiyi verimli bir şekilde kullanarak ‘Atlas Hibrit’ eğitim sistemi ile 5 Ekim’de akademik hayatına başladı. 

Sağlık ve mühendislik alanı başta olmak üzere akademik hayata nitelikli bir katkı sağlamak için yola çıkan Atlas Üniversitesi uluslararası kalite standartları doğrultusunda akademik hareketliğine hız kesmeden devam ediyor. 

Pandemin yaşandığı şu günlerde Üniversitenin Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü 27 Ekim Dünya Ergoterapi Gününü, Ergoterapi uygulamalarına dikkat çekmek ve bu konudaki farkındalığı artırabilmek amacıyla mesleği tanıtan hibrit söyleşi ile kutladı. Alanında uzman akademisyenler ile öğrencilerin kariyer planlamalarına yönelik mesleki tecrübelerin paylaşıldığı etkinlikte ülkemizde son yıllarda tanınmaya başlayan Ergoterapi bölümü anlatıldı. Kampüsten ve online sistem üzerinde katılım sağlayan öğrenciler kariyer planlamaları hakkında fikir edindiler. 

Ergoterapi nedir? 

Kişilerin sosyal hayatını kendileri için yeterli ve bağımsız bir şekilde yürütmeleri için bilimlerarası çalışmalar yapan sağlık bilimleri bölümüdür. 

Ergoterapist nedir? 

Sosyal alanlarda kişi merkezli araştırma, geliştirme ve iyileştirme üzerine belirli spesifik alanlarda çalışan kişidir. Ergoterapist, kişilerin yaşlılık, bağımlılık, engellilik gibi problemlerine çözüm arayan psikososyal ve alan araştırmasına dayalı bilimler arasında köprü görevi gören sağlık bilimleri uzmanıdır.

TurkishEnglish