TR | EN
BURSLAR
 • YKS KONTENJAN BURSU
  Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) kılavuzunda belirtilen tam burslu (%100) veya indirimli (%50,%25) kontenjanlarına yerleşmiş olan öğrencilere verilen, öğretim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız burs/indirimlerdir. Yaz okulunu kapsamaz.
 • AİLE İNDİRİMİ
  İstanbul Atlas Üniversitesi programlarına 2020 YKS ile yerleşen öğrencilerimizin varsa birinci derece yakınları ve kardeşleri ile kayıt hakkı kazanmaları durumunda verilen indirimdir. Bu öğrencilere ödemesi gereken tutar üzerinden her biri için %5 oranında indirim uygulanır.
 • TERCİH BURSU
  Üniversitemiz lisans ve ön lisans programlarına ilk tercihlerinde yer vererek yerleştirmeye hak kazanan adaylar için sağlanacak indirimleri ifade eder.
 • ENGELSİZ HAYAT İNDİRİMİ
  İstanbul Atlas Üniversitesine 2020 YKS ile engeli statüde yerleşip, engel oranı%40-%70 düzeyinde olan adaylar için ödemesi gereken tutar üzerinden %15, engel oranı %70 ve üzerinde olan adaylar için ödemesi gereken tutar üzerinden %20 oranında indirim uygulanır.
 • ŞEHİT VE MALUL GAZİ YAKINLARINA SAĞLANAN İNDİRİMLER
  Resmi kurumlar tarafından düzenlenmiş belge ve raporların ibraz edilmesi kaydı ile 2020 YKS ile Üniversitemiz ön lisans ve lisans programlarına yerleşen şehit eş ve çocuklarına özel indirim sağlanır.
 • BAŞARI BURSU
  Üniversitemizi tercih ederek yerleşen SAY/SÖZ/EA/YD puan türlerinde başarı sırası ilk 100 içerisinde olan ve İstanbul Atlas Üniversitesine kaydı yapılan adaylar için üniversitemizin sağladığı burs ve çeşitli olanakları içerir.
 • SPORCU İNDİRİMİ
  Milli Takımda yer alan sporculara uygulanan indirimdir. Sporun herhangi bir dalında Milli Takımda yer alan sporculara %20 oranında indirim uygulanır. Lisans belgesi geçerlik süresinin güncel olması gerekmektedir.
 • AKADEMİK BAŞARI BURSU
  Her akademik yılın sonunda ön lisans ve lisans programlarında kayıtlı öğrencinin o yılki akademik başarı durumuna bakılarak, bir sonraki eğitim öğretim yılında geçerli olmak kaydıyla, 8 ay boyunca devam edecek burstur. Akademik başarı bursu hazırlık sınıfını ve yaz okulunu kapsamaz. Fakülte/Meslek Yüksekokulu sıralamasında ilk üçe giren öğrenci aynı zamanda bölüm/program birincisi de olmuşsa bursun yüksek olanından yararlanır.