Neden Atlas Üniversitesi’ni tercih etmelisin?

Atlas Üniversite Hastanesi

20 yılı aşkın bir süredir kaliteli sağlık hizmetleriyle hastalarının güvenini kazanmış, başarılı tanı ve tedavi süreçleriyle birçok hastasının şifa bulmasına vesile olmuş saygın bir sağlık kurumu olarak hizmetlerini devam ettirmektedir. En son teknoloji ile donatılmış modern binası, teknik cihaz ve ekipmanlarıyla hastanemiz, 75.000 m² kapalı alana sahiptir. 400 yatak kapasitesi, biri hibrit olmak üzere 18 ameliyathanesi ile yılda 400 bin poliklinik ve 30 binden fazla ameliyat gerçekleştirerek sunduğu hizmetlerle sağlık sistemimiz içerisinde, öncü ve lider kurumlardan biri olmayı başarmıştır. Ayrıca 250 kişilik konferans salonu, 10 adet dersliği ile hastanemiz; yıllardır lise ve üniversite düzeyinde uygulama eğitimi ve sağladığı staj olanaklarıyla 10 bini aşkın öğrencisine sağlık eğitimi vererek önemli bir misyon üstlenmiştir. Üniversitemizin kuruluşu ile birlikte hastanemiz İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olarak aynı heyecanla hizmet vermeye devam edecektir.

Atlas Üniversitesi Diş Hastanesi

Alanında uzman bir akademik kadroyla ve multidisiplineer bir yaklaşımla kapsamlı bir eğitim sunan programımız, uygulamalı dersler için tasarlanmış laboratuvarları ve staj olanakları sayesinde öğrencilerimizin okurken, en üst seviyede mesleki deneyim kazanmasını sağlamaktadır.

Öğrencilerimiz, İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanemizin uygulama ve staj olanaklarından faydalanarak eğitimlerini yoğun bir deneyimle zenginleştirme fırsatı bulabilecek.

Temel Bilimler Uygulama Laboratuvarı, Multidisplineer Tıp Laboratuvarı, Anatomi, Fizyoloji Laboratuvarları ve Program için özel olarak tasarlanan laboratuvar ve ünitelerimizle eğitim ve uygulama noktasında en modern altyapıyı öğrencilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Bölüm öğrencileri İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesinde tamamı negatif basınç sistemine (enfeksiyon hastaneleri ve yoğun bakım ünitelerinde ortamın havasını dışarıya aktaran ve enfeksiyon riskini azaltan) göre tasarlanmış, modern cihazlarla donatılmış klinikler ve uygulama ünitelerinin ayrıcalığını yaşayacaklar.

Üniversitemizde eğitim süreçleri olabildiğince yaşam deneyimi sağlayacak şekilde uygulanır, sonuç ve çıktı odaklıdır. Bu bağlamda İstanbul Atlas Üniversitesi ‘’öğrenci merkezli’’ ve aynı zamanda ‘’yapılandırmacı yaklaşımla’’ yöntem çeşitliliği (hibrit sistem) sağlayarak proje tabanlı, tematik eğitim ve işbirliğine önem veren bir model geliştirmiştir. Tüm eğitim kadrosuyla,  öğrenciyi merkeze alan, öğrencinin ihtiyaç duyduğu öğrenme ortamlarını destekleyen bir mentorluk sistemi içerisinde faaliyetlerini yürütür. Bu anlamda öğrenciye aktarılan bilgi ve deneyimin yanı sıra düzenleyici, destekleyici bir yaklaşım sağlanır. Ölçme ve değerlendirmenin ötesine geçen bir eğitim süreci/yolculuğu olarak arabildirim-geribildirim yaklaşımını benimser.

İstanbul’un merkezinde tüm fakültelerin bir arada olduğu modern kampüsümüzle öğrencilerimizin üniversite hayatını ayrıcalıklı yaşamasını sağlıyoruz. Fikirlerin teknoloji ile buluşması için bireysel ya da multidisiplineer yaklaşımla geliştirilecek projelerin Head Labs. Creative Labs. ve X Labs’ta faaliyete/üretime/ hayata/ dönüştürülmesine destek oluyoruz. Yazlık sineması, spor salonları, İstanbul sokağı ile de sosyal hayata dokunan Vadi Kampüsümüzle bir üniversite kültür oluşturuyoruz.

Temel eğitim laboratuvarlarının dışında Head Labs (Health Education Advanced Dynamics), Creative Labs ve X Labs olarak akademisyenlerin öğrencilerin ve bu alanda hizmet veren tüm çalışanların eğitim alabileceği, kursların düzenlenebileceği, yurtdışından katılımların sağlanacağı; sağlık, mühendislik ve sosyal bilimleri içeren AR-GE laboratuvarları kuruyoruz.

Atlas Kütüphane 2500 m2 ye yayılan açık ve kapalı alanı ve kendisine ait teras bahçesinde; okumayı, öğrenmeyi, araştırmayı mekânsal tasarımının verdiği estetik ve ergonomisiyle daha da keyifli ve huzur veren bir iklime taşıyor. Kütüphanemiz kadim bir kütüphanenin sizi içine çeken büyüsüyle, yüksek teknolojinin kitaba, kaynağa erişimde sağladığı kolaylıkları ve çalışma zevkini bir arada sunuyor. Zengin kitap, e-kitap, elektronik kaynak ve dokümanları, 20 adet bağımsız gurup ve bireysel çalışma odası,  katalog tarama ve otomatik ödünç kitap kioskları, çalışırken çayınızı, kahvenizi yudumlamanıza imkan veren kendisine has kafeteryası ile öğrenmeyi bir yaşam şekline dönüştürebileceğiniz harika bir deneyim. Bilgi kaynaklarına erişimde mobil teknolojileri geniş ölçüde kullanan kütüphanemiz, araştırma ve eğitim ihtiyaçlarını zaman ve mekândan bağımsız olarak desteklerken 7 gün 24 saat hizmetinize açık olacak.

TurkishEnglish