Menü

Atlas Kariyer Merkezi

Merkez Çalışmaları

Üniversitemiz öğrencilerinin, mezuniyet sonrası kariyer süreçlerinde alanında yetkin, liderlik yeteneği gelişmiş, iletişimi güçlü ve toplumu geliştirmeye yönelik sosyal sorumluluklarına odaklı bireyler olmasını sağlayan ve eğitimde yüksek kaliteyi koruyarak fırsat eşitliğini her an gözeten üniversitelerden biri olmaktır.

Uygulamalı Ders

Öğrencinin mesleki bilgi ve becerilerinin gelişmesi amacıyla öğretim elemanı nezaretinde dersin belli bir bölümünde bir iş yerinde, mesleki gözlem yapmasını gerektiren dersleri içerir.

Zorunlu Staj ve İsteğe Bağlı Staj

Üniversitemiz tarafından belirlenen staj takvimi uyarınca öğrencilerimizin başvuracakları staj programıdır.

Mülakata Hazırlık

Öz geçmiş oluşturma, mülakat teknikleri ve liderlik eğitimlerini içerir.

Fakülte Forumları

Üniversitede bünyesinde gerçekleşen ve fakülteler tarafından düzenlenen süreli eğitim seminerleridir.

Yarı Zamanlı Çalışma

Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında Üniversitemiz birimlerinde çalışabilmesi için belirli kontenjanlar ayrılır. Bu kontenjanlar, Merkezimizin internet sayfasında yayınlanır. Başvuru yapmak için Kariyer Merkezi üye kaydı oluşturulması gerekir.

Kariyer Danışmanlığı

Öğrencilerimiz ve genç mezunlarımız, kariyer planlamalarının ve gelişimlerinin tüm aşamalarında kariyer danışmanlarıyla görüşebilirler.

İş İlanları

Çeşitli firmaların stajyer veya iş pozisyonu ilanları yayınlanır.

Mezun Platformu

Mezunlar Derneği; Kariyer Merkezi ve Öğrenci Konseyi iş birliğiyle yürütülen ve Üniversitemiz öğrencileri ile mezunları arasındaki iletişimi güçlendirmek için kurulmuş bir platformdur.