Ameliyathane
Ebelik Hemşirelik Laboratuvarı
Hemşirelik Beceri Laboratuvarı
Hemşirelik Beceri Laboratuvarı
Hemşirelik Beceri Laboratuvarı
Tıbbi Beceri Laboratuvarı
Tıbbi Beceri Laboratuvarı
Anatomi Maket Laboratuvarı
Anatomi Maket Laboratuvarı
Fantom Laboratuvarı
Fantom Laboratuvarı
Histoloji Laboratuvarı
Multidisipliner Laboratuvar
Multidisipliner Laboratuvar
Previous
Next

Atlas Üniversitesi’nde, toplam 6100 m² alana sahip, içinde Türkiye’nin en büyük multidisipliner laboratuvarlarından birini barındıran 38 adet eğitim, uygulama ve ileri düzey araştırma laboratuvarı yer alıyor.

Eğitim ve bilimin hizmetine sunduğumuz modern cihaz ve ekipmanlarla donatılmış bu laboratuvarlar, her biri ilgili alanının en gelişmiş ünitelerini barındıran üstün alt yapısıyla, eğitimde araştırma ve uygulamanın önemine yakışan bir anlayışı yansıtıyor.

Bununla birlikte yenilikçi bir tasarımla yeniden şekillenmeyen sektörlerin başarılı olamayacağına olan inancımızla farklı disiplinlerin birlikte çalışıp projeler üretebileceği, sanatın mühendislikle buluşacağı çok özel laboratuvarları öğrencilerimizin ve ülkemizin hizmetine sunuyoruz.

Bu yenilikçi laboratuvarlardan ilki olan Atlas Creative Labs, mühendislik, sanat, enformatik, yapay zeka ve oyun odaklı bir yaratıcılık laboratuvarı olarak kuruldu. Son teknoloji bilgisayarların, 3D yazıcıların, prototip ekipmanlarının ve yaratıcılığı tetikleyici donanımların yer aldığı Creative Labs öğrencilerimize, yaratıcı projelerinin yaşam bulması için gereken tüm ekipmanı ve danışman desteğini sunuyor.

Bu yenilikçi laboratuvarlardan bir diğeri olan X Labs ise Atlas Üniversitesi’nin sosyal bilimler laboratuvarı olarak kuruldu. X Labs, çok boyutlu ve zenginleştirilmiş bir öğrenme ortamı sunarak farklı disiplinlerden birçok akademisyeni, uzmanı ve sanatçıyı aynı programda buluşturuyor. Düşünceye, sosyal bilimlere ve sanata farklı pencereler açacak bir yaklaşımın ürünü olan X Labs, aynı zamanda yapısı, kurgusu ve teknik donanımıyla birçok seminer, sempozyum ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

HEAD (Health Education Advanced Dynamics) Labs, Atlas Üniversitesi bünyesinde yaratılan bir diğer ileri teknoloji laboratuvarı. Bu ileri düzey araştırma ve geliştirme laboratuvarında; hem önlisans hem lisans seviyesinde, mezuniyet sonrası ulusal ve uluslararası katılımcılarla, robotik cerrahi uygulamaları, endoskopik cerrahi uygulamaları, endovasküler girişim tetkiklerinin geliştirilmesi, klinik simülasyon merkezi, ilaç geliştirme deneyleri yapılıyor.

TurkishEnglish