Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak, tam teşekküllü hastanemiz, modern cihazlarımız, donanımlı laboratuvarlarımız, tamamı tam izolasyon modeline göre tasarlanmış (negatif basınç sistemiyle enfeksiyon hastaneleri ve yoğun bakım ünitelerinde ortamın havasını dışarıya aktaran ve enfeksiyon riskini azaltan sistem) klinikler ve uygulama ünitelerimizi eğitimin hizmetine sunuyoruz.

Deneyimli, dinamik, güler yüzlü ve başarılı akademik kadromuzla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerimizi alarak eğitimimize başlıyoruz. Diş hekimliğinin modern cihazları ile donatılmış fakültemiz, öğrencilerinin eğitimini, diş hekimliğinin en üst sınırına taşıyacaktır. Yerleşkemizde, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesinin aynı çatı altında olması, multidisiplineer çalışmaya verdiğimiz değerin önemli bir göstergesidir. Bir mühendisin psikolojiden anlaması makbul olduğu kadar,  bir diş hekiminin veri analizinden anlaması da makbuldür. Günümüzde cerrahlar, malzeme ve makine mühendislerinden destek alırken, mimarlar felsefeden, sosyolojiden ilham almaktadır. Modern dünyanın bu geçer metotları içerisinde, geleceğin bilim ve teknolojisine hükmedecek olan yapay zekâ ve otomasyon gibi bilim alanları; doktorlar, psikologlar, matematikçiler ve bilgisayar mühendisleri ile birlikte çalışmak zorundadırlar. Önceliğimiz, eğitim, araştırma ve uygulamada ilham veren liderlik, yenilikçilik ve mükemmellik yoluyla diş hekimliğini geliştirmek, ülkemizde ve yurtdışında ağız ve diş sağlığı politikalarının geliştirilmesinden gelecek nesil teknoloji ve materyallerin üretilmesine kadar her noktada fark yaratabilecek diş hekimleri yetiştirmektir.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi vereceği eğitim ile öğrencilerinin, mesleğini seven, kariyer sahibi, başarılı hekimler olarak yetişmelerinde sorumluluk üstlenen ilkeli bir kurumdur. Diş Hekimliği; şefkat, sabır, bilgi ve yetenek mesleğidir. Fakültemizde eğitim gören diş hekimliği öğrencileri, disiplin temelli klinik eğitimle eşzamanlı olarak hasta bakımını yönetmek için kapsamlı bir yaklaşımı da öğrenecek, yüksek standartlarda eğitim alarak, dünyanın her yerinde çalışabilecek, kendine güvenen profesyonel diş hekimleri olarak mezun olacaklardır.

Ağız ve diş sağlığı, sağlıklı yaşamın en önemli yapı taşlarından biridir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği mesleği ise çok eski tarihlerden beri tıbbın önemli dallarından biri olmuştur.

Günümüzde diş hekimleri, bir taraftan ağız ve diş sağlığını ön planda tutan genel tıp bilgileri ile donatılırken, diğer taraftan ise çağdaş bilgi ve teknolojiyi kullanabilen ve donanımı ile geleceğe yön verebilen hekimler olarak eğitilmektedir. İşte bu vizyona sahip, Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, güncel üniteleri, teknolojik laboratuvarları, donanımlı klinikleri ve deneyimli akademisyenleri ile diş hekimliği eğitimine yeni bir güç katmaya hazırdır. Multidisipliner çalışma bilincine sahip diş hekimliği eğitimimiz, dijital ve robotik diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak, öğrencilerimizi ilk yıldan itibaren mesleki bilgi ve beceri düzeyini arttıracak, 3 yıl içerisinde klinik uygulamalara eşlik edebilecek ve aynı kampüs içerisinde bulunan modern diş hastanesinde deneyim kazanabilecekleri bir şekilde planlanmıştır.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenleri olarak, sahip olduğumuz deneyim, bilimsel alt yapı ve fiziksel olanaklarımızla, akıllı kampüsümüzde, ilkelerine bağlı, insana değer veren, mesleğini seven, kariyer sahibi ve başarılı diş hekimleri yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Prof. Dr. Ahmet Bülent Katiboğlu

Prof. Dr. Ahmet Bülent KATİBOĞLU, Dekan
Prof. Dr. Kamil GÖKER
Prof. Dr. Nurgül KÖMERİK
Prof. Dr. Rüştü GEDİK
Dr. Öğr. Üyesi Alper İLKER
Dr. Öğr. Üyesi Ayşenur BATU GÜNEY
Dr. Öğr. Üyesi Canan DUMAN
Dr. Öğr. Üyesi Fatih VURAL
Dr. Öğr. Üyesi İbrahim DOĞAN
Dr. Öğr. Üyesi Jale TUNCER
Dr. Öğr. Üyesi Kerem Turgut ATASOY
Dr. Öğr. Üyesi Mete HANZADE
Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Hale KELEŞ

Akademik ve alfabetik sıra ile listelenmiştir.

TurkishEnglish