TR | EN
ATLAS TÖMER

Hakkımızda

İstanbul Atlas Üniversitesinin Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe Öğretimi Merkezi (ATLAS TÖMER) olarak donanımlı kadromuzla 2020 yılından itibaren hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız.

Misyonumuz; hayatta “önce insan” ve eğitimde “önce öğrenci” ilkesi doğrultusunda her yönüyle özgün ve üst düzey program içeriklerimizle hangi dile ve kültüre mensup olduğu fark etmeksizin bütün öğrencilerimizin Türkçeyi etkin ve yetkin bir şekilde öğrenmesini, kullanmasını ve bununla birlikte Türk kültürünü tanımasını sağlamaktır.

Vizyonumuz; kalite odaklı çağdaş eğitim anlayışımızdan asla ödün vermeden kısa zamanda Türkiye’nin en başarılı Türkçe öğretim merkezlerinden biri hâline gelmektir.

Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe Öğretimi Kursumuzun Kapsamı

Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe Öğretimi kapsamında yıl içinde birçok defa farklı düzeylere yönelik kurslar hazırlanmaktadır.

Kursumuz; Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında belirlenen A1 ve A2 (temel düzey), B1 ve B2 (orta düzey) ve C1 (ileri düzey) olmak üzere toplam beş basamak temelinde düzenlenmektedir.

Kursumuz kapsamında, dil ediniminin temel dört ayağı olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini geliştirmeye yönelik müfredat uygulanır.  Kursa katılan tüm öğrenciler, tamamladıkları düzeyin yetkinliklerini birimimizden alacakları sertifika ile belgeleyebileceklerdir. ATÜDAM sertifikası YÖK tarafından tanınmaktadır.

Yıl boyunca hazırlanan kurs programlarımızdan anında haberdar olabilmek için atudam@atlas.edu.tr adresine talebinizi içeren kısa bir mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe Öğretimi Kursumuz Hakkında Genel Açıklama

* Kursa başvuru için https://ois.atlas.edu.tr/ogrenciler/applicationform/form/ln/en/view/lisans adresinden ücretsiz başvuru yapılması gerekmektedir.

* Başvuru yaptıran kişinin, başvurduğu kurun gerektirdiği dil becerilerini taşıyıp taşımadığının belirlenmesi için çevrim içi Türkçe düzey belirleme sınavı düzenlenir.

* Yapılan sınav sonucuna göre kurun gerektirdiği dil becerilerine hâkim olduğu düşünülen öğrenci, kursa resmî olarak başlamaya hak kazanır. Öğrenci, kursun başlama tarihinden en az üç gün önce ATÜDAM ile iletişime geçerek gerekli prosedürü yerine getirir.

* Dil becerileri daha alt seviyelerde çıkan öğrencilerin en yakın zamanda açılacak kura kayıt yaptırmaları önerilir ve bu doğrultuda gerekli bilgilendirme sağlanır.

* Başvuru formu doldurulduktan sonra kursa katılmaktan vazgeçilmesi durumunda kursun başlangıç tarihinden en az bir hafta önce atudam@atlas.edu.tr adresine e-posta yoluyla bilgi verilmelidir.

* Her bir kur için sınıflarımız rektörlük tarafından belirlenecek sayıda öğrenciyle açılır.

* Her bir kur en az 6 hafta sürmektedir.

* Kursa devam zorunluluğu bulunmaktadır. % 15’ten fazla devamsızlık yapan öğrencinin kaydı silinir ve durum Göç İdaresine bildirilir.

* Uluslararası öğrenciler için düzenlenen Türkçe derslerinde “Yeni İstanbul – Uluslararası Öğrenciler İçin Türkçe Ders Kitabı” kullanılacaktır.

* Başlayan bir programa en geç ikinci haftada dâhil olmak mümkün olabilir. Kursun akışı ve düzeni için diğer haftalarda öğrenci kabul edilmemektedir.

* Kursa kesin kayıt yaptıran öğrencilerin kursa devam etmemeleri durumunda da programda belirtilen ücretin tamamını ödemesi gerekmektedir.

* Kursiyerler belirlenen eğitim sürecinin sonunda kur tamamlama sınava tabi tutulmaktadır. Bu sınavda en az 60 ve üzeri puan alan öğrenci başarılı kabul edilerek bir sonraki kura katılmaya hak kazanır.

* Kur tamamlama sınavına mazeret bildirmek suretiyle katılamayan öğrenci için bir kereye mahsus olmak üzere telafi sınavı uygulanır.

* Kurs sonunda sınavda başarılı olan tüm katılımcılara ATÜDAM onaylı sertifika verilecektir. Sertifikalarımız YÖK tarafından tanınmaktadır.

* Kursumuzda B2 eğitimi sonucunda sertifikasını alan öğrenci, yeni sezonda Üniversitemiz bünyesindeki bölümlere kaydolmaya hazır hâle gelir.

* Kursa katılacak öğrencilerimiz, dilerlerse Üniversitemiz ile anlaşmalı yurtlarımızda konaklayabilir.

* Kursla ilgili sorularınız için atudam@atlas.edu.tr  adresine e-posta yollayabilirsiniz.

Başvuru İşlemleri

– Başvuru yaptırmadan önce kurumuzla ilgili açıklamaları mutlaka okuyunuz.

– Başvuru için açılan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

– Başvuru formuna özellikle iletişim bilgilerinizi doğru olarak girmeniz rica olunur. Kursla ilgili iptal veya erteleme gibi durumlarda sizinle başvuru formundaki iletişim bilgileriniz aracılığıyla iletişime geçilecektir.

– Sınıfların açılıp açılmayacağı gelen başvuru formuna bağlı olarak belirlendiğinden kursa katılmayı düşünmüyor ancak kurs ile ilgili bilgi almak istiyorsanız lütfen formu doldurmayınız.

– Başvuru aşamasından sonra kursa katılmaktan vazgeçmeniz durumunda ATÜDAM’a haber vermenizi rica ederiz.

Kayıt İşlemleri

Kursun başlama tarihinden en az üç gün önce kayıt işlemleri yapılır. Bu işlem için gerekli belgeler şunlardır:

  1. Kayıt formu
  2. Pasaport fotokopisi
  3. 1 adet biyometrik fotoğraf
  4. Kurs ücretinin yatırıldığına dair dekont (Ücret, kursun açılacağı kesinleştikten sonra ATÜDAM genel ağ sayfasından bildirilecek IBAN numarasına yatırılmalıdır.)

* Pasaportu olmayan öğrencilerin kaydı kesinlikle alınmaz.

Anlaşmalı Yurtlarımız:

ACADEMIA
Seyrantepe Mahallesi, Oğuzeli Sokak No: 24-26 Kağıthane (Male) academiaseyrantepe.com

ACADEMIA VIVA
Kağıthane Merkez (Female)
academiavivayurt.com

ACADEMIA RESIDANCE
Kağıthane Merkez Mah. Çobançeşme Cad. Sardunya Sok No: 4
academiaresidence.com

KONFORİST KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Kazım Karabekir Cad. No:25 Silahtar Eyüp
konforist.com.tr

KONFORİST ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Sakarya Mah. Karakolüstü Sokak No:9/1 A-B Blok Silahtar Eyüp
konforist.com.tr

STUDIO SANTRAL
Fil Köprüsü Caddesi No:4 Silahtarağa Eyüp
studiosantral.com

Banka ve Ödeme Bilgilerimiz:

USD BANKA HESABI

Banka AdıTürkiye İş Bankası
Hesap Adıİstanbul Atlas Üniversitesi
Hesap No/Şube1105-651384 – Kocamustafapaşa
IBANTR78 0006 4000 0021 1050 6513 84
Swift koduISBKTRISXXX
AçıklamaBaşvuru Ödemesi İSİM,SOYİSİM

İletişim

İbrahim MUKTAR, International Relations Office Unit Manager
ibrahim.muktar@atlas.edu.tr
444 34 39 Dahili – 1153

Hülya CEBECI, International Relations Specialist
hulya.cebeci@atlas.edu.tr
444 34 39 Dahili –  1154