Menü

Elektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı (İngilizce)

Tezli
İngilizce
İstanbul Atlas Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) Tezli Yüksek Lisans programının amacı; insanlığın teknolojik ilerlemesinin önemli bir kısmı Elektrik Elektronik Mühendisliği sayesinde olmuştur.

Program Hakkında

Elektrik ve Elektronik Mühendisleri bilim, teknoloji ve sağduyu tabanlı bir tasarım sürecini tüketici ürünleri, elektronik bileşenler, mikroçipler, bilgisayarlar, sinyal işleme, güç sistemleri, telekomünikasyon, robotik, ulaşım sistemleri ve benzerlerini tasarlamak ve gerçekleştirmek için kullanırlar.

Dünya genelinde önümüzdeki süreçte ekonomik büyümeye en çok katkı sağlayacak ve geleceği şekillendirecek teknolojiler mobil İnternet, bilgisel süreçlerin otomasyonu, nesnelerin İnterneti, bulut teknolojileri, robotik, otonom ve yarı-otonom araçlar, genomik dizimleme teknolojileri, enerji depolama, 3 boyutlu yazıcılar, ileri malzemeler ve yenilenebilir enerjidir. Bu teknolojilerin hemen hepsi Elektrik Elektronik Mühendisliği ile doğrudan ya da dolaylı olarak ilgilidir. Bu bağlamda, elektrik ve elektronik mühendisliği yüksek lisans mezunlarına günümüzde olan ihtiyacın gelecekte de artarak süreceği aşikardır.

Akademik Kadro

Prof. Dr.
Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) BaşkanıElektrik Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı Başkanı

TEL:

1323 (Dahili)
Biyomedikal Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Öğretim Üyesi

TEL:

1301 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Öğretim Üyesi

TEL:

1312 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Öğretim ÜyesiElektrik Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans Programı (İngilizce) Öğretim Üyesi

TEL:

1301 (Dahili)