TR | EN

PROGRAM BAŞKANININ MESAJI

Ağız ve Diş Sağlığı Bölüm Başkanı

Değerli Öğrenciler;

Tüm dünyada ve ülkemizde Diş Hekimliği mesleğinin gelişimiyle diş hekimliği ile birlikte gelişmesi gereken, ön tanı ve tedavide hekime yardımcı olma konusunda yadsınamayacak derecede mühim olan ‘Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği ‘’ gün geçtikçe çok daha önemli bir role sahip olmaktadır.

Gelişen meslekte daha önceden hekimlerin yanında teknikerliği öğrenen kişiler yerine, akademik ve eğitsel olarak kendini geliştirmiş, bu konuda seçkin eğitim almış bireyler tercih edilmekte ve bu kişiler, mezuniyet sonrasında mesleki açıdan son derece önemli bir fark yaratmaktadır.

Atlas Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı programımızın temel amacı, ahlaki ve etik açıdan üstün, mesleğin gerektirdiği tüm özelliklere sahip, dürüst, disiplinli, sosyal ilişkiye ve saygıya önem veren, sektörde fark yaratabilecek yetkin ve donanımlı bireyler yetiştirmektir. Tüm bu amaçlarımız doğrultusunda, öğrencilerimiz programımızda alacağı, seçkin ve donanımlı eğitimle mesleğe atıldıklarında meslektaşları arasında üstün bir yere sahip olacaklardır. Programımız, eğitim süresince siz kıymetli öğrencilerimize, uzman kadromuz tarafından özenle oluşturulmuş müfredatla verilecek teorik dersler ve uygulamaya ilişkin pratik laboratuvar dersleriyle, sizlerin becerilerinizi tüm yönlerden geliştirerek mesleğe atılmanızı sağlayacaktır.

Diş Hekimliğine yardımcı olmakta çok büyük bir yere sahip olan Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği mesleğini özenle ve severek yapabilecek siz değerli öğrencilerimize ve adaylarımıza şimdiden başarı ve mutluluklar diliyorum.

Öğr. Gör. Bensu ÇALIŞKAN
Ağız ve Diş Sağlığı Program Başkanı