TR | EN
ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

Öğrencilerin akademik, sportif, sosyal ve kültürel gelişimlerini desteklemeye yönelik ve bu doğrultudaki faaliyetlerini üniversite içi, üniversitelerarası ve üniversite dışında pekiştirmelerini sağlayan topluluklardır.

Spor takımları gibi oluşumları da bünyesinde barındıran öğrenci kulüpleri ulusal ve uluslararası faaliyetlerini üniversitenin adı altında gerçekleştirirler. Bireysel ve takım sporlarında faaliyet göstermek için sahip olduğunuz lisans ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına başvurunuz.

Kulüp işlemleri güz döneminde tamamlanır. Yeni kulüp kurmak için aşağıdaki formları tamamlayıp Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığına ulaştırınız. Mevcut kulüplere üye olmak için Öğrenci Bilgi Sistemini kullanabilirsiniz.

Kulüp oluşturmak için en az 10 üye olmak şartıyla, kulüp tüzüklerini ve danışman dilekçelerini üyelerin öğrenci bilgileri ile birlikte sunmaları gerekir. Kulüpler faaliyetleri  öncesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından etkinlik izin formu ile izin almalı ve yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri raporlamakla yükümlüdürler.

Topluluk adına alınacak e-posta adresleri Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı izni doğrultusunda Bilişim Teknolojileri Biriminden sağlanmaktadır.

Öğrenci Kulüpleri Listesi