İletişim Atlası

Akademik Cübbe Giyme Töreni Vadi Kampüs’te gerçekleşti

Akademik hayata başladığımız ilk yılımızda, profesörlük kadrosuna yükseltilerek atanmaları yapılan akademisyenlerimizin cübbe giyme töreni gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Vadi Kampüs Oditoryumunda gerçekleştirilen tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Batuhan ÖZAY’ın açılış konuşması ile başladı.

Özay konuşmasında, ‘Dünyada cübbe giyen az sayıda meslek grubu var. Din adamları, yargı mensupları ve öğretim üyeleri. Bu 3 mesleğe ait üyelerin toplumlarda etkin, önemli görevler üstlenmektedirler. Kendilerine yüklenen önemin göstergesi olarak da cübbe giyerler.  Cübbe de önemini kendine yüklenen bu değerlerden alır. Akademisyenler olarak bağımsız ve objektif kararlar alarak, insanlığa katkı sunan bir anlayışla cübbemizi giyiyoruz. Akademik yükselme alan tüm akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki meslek hayatlarında başarılarının devam etmesini diliyorum.’  dedi.

Törenimiz tebrik mesajları ve fotoğraf çekimi ile son buldu.

Profesörlüğe yükseltilen hocalarımız Prof. Dr. Fatma ÖZBAKIR, Prof. Dr. Feyzullah ERSÖZ, Prof. Dr. Ahmet GÜL, Prof. Dr. Hanefi ÇAKIR, Prof. Dr. Muharrem ÇİDEM ve Prof. Dr. Mustafa Uygar KALAYCI’yı tebrik ediyoruz.