İletişim Atlası

Atlas Üniversitesi Dünya AIDS Farkındalık Günü için sempozyum gerçekleştirdi

İstanbul Atlas Üniversitesi Ebelik Bölümü (Eileithya’nın Ebeleri Kulübü) tarafından 01 Aralık 2021 tarihinde “Dünya AİDS günü” sempozyumu gerçekleştirildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytolan YILDIRIM ve Ebelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Saadet YAZICI’nın açılış konuşmaları ile başlayan sempozyuma; “Pozitif-iz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Önder Bora, ‘’AIDS nedir? Ne Değildir? & Türkiye’de ve Dünyada Güncel Durumu” , Pozitif Yaşam Derneği’nden Mehmet Can Yazıcıoğlu ‘’HIV farkındalığı, Güncel Tanı ve Tedavi Süreçleri ve Pozitif Yaşam Derneği Deneyimleri’’, İstanbul Atlas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Ezgi Şahin Güvenli Cinsellik ve Önemi, Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Gülnihal ARTUĞ CANSIZLAR Gebelik ve AIDS/HIV sunumlarıyla katıldı.

Ayrıca TAP Vakfı tarafından kurulan standa (1-3 Aralık tarihlerinde) eğitim kitapçıkları ve eğitim materyalleri eşliğinde ebelik ve hemşirelik öğrencileri tarafından “Güvenli Cinsellik” ile ilgili eğitim verildi.

@atlasunv Youtube kanalından da canlı yayın olarak da yayınlanan sempozyum konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür belgeleri verilmesi ile tamamlandı.