İletişim Atlası

Atlas Üniversitesi İlk Mezunlarını Verdi

Atlas Üniversitesi ilk Mezunlarını Verdi

Eğitime, bilime ve araştırmaya yön veren; yenilikçi, uluslararası düzeyde tanınan ve kabul gören öncü üniversite olmayı amaç edinen Atlas Üniversitesi, 2021-2022 Akademik yılı yüksekokul mezuniyet töreni, Atlas Üniversitesi Vadi Kampüs bahçesinde gerçekleştirildi.

Törene, Mütevelli Heyeti Başkanımız Dr. Yusuf ELGÖRMÜŞ, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK, Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT, fakülte dekanlarımız, akademisyenlerimiz, mezun öğrencilerimiz ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninin ilk konuşmasını Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT gerçekleştirdi. 

Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl sağlık alanında 10 farklı programa ait ilk mezunlarını verdiğini belirten Doç. Dr. ŞENYİĞİT, ilk mezuniyetin verdiği gurur ve sevinci yaşadığını ifade etti. 

Kelebek Etkisi Misyonuyla Ülkemize ve İnsanlığa Katkı Sağlayacak Donanımlı Mezunlarımızı Uğurluyoruz

Doç. Dr. ŞENYİĞİT, “Üniversitemizin 2018 yılında başlayan kuruluş yolculuğunu 2020-2021 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini kabul ederek taçlandırdı. Sağlık alanında çeyrek asırlık bilgi ve tecrübeyle kurulan, kurulduğu günden itibaren insanlığın sorunlarına çözüm yaratan, bilgiyi üreten ve yayan bireyler yetiştirmeyi hep kendine misyon edindi. Bir kelebeğin kanadını çırpması, dünyanın öbür ucunda kasırgalara sebep olduğu gibi, biz de yetiştirdiğimiz mezunların kelebek etkisiyle ülkemize ve insanlığa büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

Üniversitenin kuruluşundan bu yana dünya standartlarında eğitim vermek için gösterdikleri emek ve gayretlerini esirgemeyen akademisyenlere sonsuz minnetlerini sunan Doç. Dr. ŞENYİĞİT, “Üniversitemize ilk adım attıkları andan itibaren öğrencilerin iş ve sosyal yaşamlarında Atlas ailesine yakışır bir şekilde yetişmeleri için büyük çaba sarf ettiniz, mesleki yetkinliklerin yanı sıra ekip çalışmasını, dayanışmayı, paylaşmayı ve aynı zamanda nasıl bir sağlık neferi olunacağını öğrettiniz. Bu özverili çalışmalarınızdan ötürü tüm akademisyenlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Mezunların ailelerine de seslenen Doç. Dr. ŞENYİĞİT, “Bu başarının önemli bir kısmı da sizin. Büyük emeklerle ve özenle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı ülkemize ve insanlığa hizmet etme yolculuğuna uğurlama zamanı geldi. Biliyoruz ki evlatlarınızın başarılarını gururla izleyeceksiniz. Bugünkü mutluluğun arkasındaki en büyük destekçiler sizlersiniz. Böyle güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için sizlere teşekkür ederim” dedi.

“İnsanlığa Hizmet İdealiyle Donanmış Atlaslı Bireyler Olarak Mezun Oluyorsunuz”

Son olarak mezunlara hitapta bulunan Doç. Dr. ŞENYİĞİT, “Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yusuf ELGÖRMÜŞ’ ün hep istediği gibi aklın ve bilimin gücüne inanan, azmin ve emeğin başarının en temel ögesi olduğunu bilen kendi kültürüne hâkim, evrensel insani değerlere sahip, farklılıklara saygılı, insana değer veren ve insanlığa hizmet idealiyle donanmış Atlaslı bireyler olarak mezun oluyorsunuz. Bu değerleri her yerde büyüteceğiniz ve yücelteceğiniz bir meslek hayatı diliyorum. Yolunuz açık olsun” diyerek konuşmasını noktaladı.

Doç. Dr. ŞENYİĞİT’ in ardından konuşmasını gerçekleştiren Atlas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK, “Değerli mezunlarımız sizleri geleceğe uğurlayacağımız mezuniyet töreninde, yakınlarınızla birlikte heyecan ve mutluluğunuzu paylaşmanın gururu içindeyiz” diyerek bugünün haklı gururunu yaşayan velileri ve öğrencileri tebrik etti.

Bilgi ve Erdem İle Donatılmış Bir Nesli Bugün Burada Uğurluyoruz

“Emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı bütün akademik ve idari personelimizle, onların kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, yaşamı seven ve yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak siz velilerimize takdim ediyoruz” diyen Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK, “Öğrencilerimize sadece yüksekokulun akademisyenleri değil, üniversitemizin diğer fakültelerinden alanında uzman akademisyenlerimiz de ders verdiler. Akademisyenlerimiz, öğrencilerimize sadece mesleki anlamda bilgiler öğretmekle kalmayıp aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görevlerini öğrettiler. Onlar için yaşamları boyunca örnek alabilecekleri rol modeller oldunuz, emekleriniz için sizlere teşekkür ederiz” diye konuştu.

“Bizim Geleceğimiz Sizlersiniz”

Öğrencilerin gelecekteki başarılarının üniversiteyi ve ailelerini en iyi şekilde temsil edeceğine olan inancının tam olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK, hızla değişen dünyada öğrencilerin değişimi çok hızlı kavrayacaklarına inancının tam olduğunu belirtti. 

Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK, konuşmasının devamında, “Değişimi kavrayınız ki üniversitemizi muasır medeniyetler seviyesine taşıyabilelim. Sizlerden dürüst, adil, değer ve tutumlarınıza bağlı iyi birer insan olmanızı gönülden istiyorum. Ayrıca hoşgörülü, kendine güvenen, ayaklarının üstünde durabilen bireyler olarak gelecek nesillerin yetişmesinde de payınız olacak. Bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği Mustafa Kemal ATATÜRK,  “Bütün umudum gençliktedir” diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkartacaksınız” dedi.

“Yolunuz Açık, Başarınız Daim Olsun”

Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK, “Güzel ülkemizin müberret yarınlarını gerçekleştirecek olan gençlerimizi, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Dezenfeksiyon- Sterilizasyon ve Antisepsi, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri gibi programlardan mezun olan meslek yüksekokulu mezunlarımızı sevgiyle uğurluyoruz. Yolunuz açık, başarınız daim olsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Rektör Prof. Dr. KÜÇÜK’ün konuşmasının ardından, meslek yüksekokulu programları arasında ilk üçe giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

Meslek Yüksekokulu üçüncüsü, Diyaliz Programı öğrencisi Feyza İNAN’a, Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT;  Meslek Yüksekokulu ikincisi, Dezenfeksiyon- Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Programı öğrencisi Fatma Zehra KARDEŞ’e, Rektör Prof. Dr. Mustafa KÜÇÜK ve Meslek Yüksekokulu birincisi, Anestezi Programı öğrencisi Özge TANBAŞ’a Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yusuf ELGÖRMÜŞ tarafından ödülleri takdim edildi.

Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. ELGÖRMÜŞ, Meslek Yüksekokulu birincisi, Anestezi Programı öğrencisi Özge TANBAŞ’ın, Meslek Yüksekokulunu temsilen, kelebek duvarında isminin yer alacağını söyledi.

Meslek Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Abdulhalim ŞENYİĞİT, ayrıca TANBAŞ’ın Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicine Hastanesi’nde istihdamının sağlanacağı müjdesini verdi.

Kısa bir konuşma gerçekleştiren TANBAŞ, değerli akademisyenlere, ailesine ve Dr. Öğr. Üyesi Abdullah KILIÇ ile Dr. Öğr. Üyesi Bahriye KILIÇ’a teşekkürlerini sundu.

Ayrıca, Dezenfeksiyon- Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği Programını açtıklarında öğrencilere işe alma sözü verdiklerini belirten Dr. ELGÖRMÜŞ, mezun öğrencilerine bu sözünde durduğunu ifade ederek, mezunların işe alınacağını ifade etti.

Mezuniyet töreni mezuniyet belgesi dağıtımı ve keplerinin atılmasının ardından sona erdi. Törenin ardından düzenlenen After Party ile öğrenciler ve aileler eğlenceli anlar yaşadılar.