İletişim Atlası

Atlas Üniversitesi Ailesi olarak, hep birlikte bu süreci el ele, birlikte yürütüyoruz. Öğrencilerimiz, üniversite yönetimimiz, akademik ve idari personelimiz birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu bir kez daha göstermiş olup, afet sonrasında kenetlenerek çalışmalarını sürdürmektedir.

Herkese gösterdiği içten fedakarlıktan dolayı teşekkür ederiz.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen deprem ile derinden sarsıldık. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Afetin ilk gününden itibaren öğrencilerimiz, tüm idari ve akademik birimlerimiz yoğun şekilde çalışmakta ve bir nebze de olsa yaraların sarılmasına destek olmak için tüm gayreti göstermektedir. Bu kapsamda; depremden etkilenen 10 ilimiz olan Kahramanmaraş, Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyamam, Şanlıurfa, Adana, Kilis, Osmaniye illerine sağlık ve gıda yardımlarımız üniversitemiz ve hastanemizin personellerinden oluşan ekipler tarafından birebir yerlerine ulaştırılmıştır. Medicine Hospital Hastanemizin başhekimi, Dr. Çağrı ELGÖRMÜŞ ve ekibi de tıbbi ihtiyaçların karşılanması için aksiyon almış ve arama kurtarma çalışmalarına katılmıştır.

Deprem Koordinasyon Birimimiz 7/24 deprem bölgesindeki tüm öğrencimiz ve aileleri ile temas kurarak ihtiyaç listelerine göre yardım ulaştırmaya devam etmektedir. İllere göre oluşturduğumuz temsilci öğrencilerimiz birebir diğer öğrencilerimize destek vermektedir.

Bölgedeki öğrencilerimizden kurulan temsilciler vasıtasıyla ihtiyacı olan öğrencilerimize nakdi yardımlar ulaştırılmıştır. Desteğimiz nakdi ve ayni yardımlar olarak devam etmektedir. Bu süreçte deprem bölgesinde yaşayan ve üniversitemizin öğrenci temsilcileri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimimiz ve ekiplerimiz gerekli bilgilendirmeleri ve desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimizle görüşmelerini sağlamaktadır. Deprem bölgesinden üniversitemize gelen ailelerin de bu kapsamda tüm ihtiyaçları karşılanmıştır. Barınma için de gerekli yönlendirmeler yapılmıştır.

Öğrencilerimizden vefat eden olmadığı haberini sevinerek, ancak öğrencilerimizin aile fertlerinden vefat edenlerin olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimize ve yakınlarına başsağlığı diler, her zaman her anlamda yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bu afeti milletimizin, öğrencilerimizin en az kayıpla atlatması, onların refahlarına bir nebze olsun katkı sağlamak için elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız ve yapacağız.


Deprem bölgesinde bulunan öğrenci temsilcilerimizin listesi için tıklayınız.


HEP BİRLİKTE YARALARIMIZI SARIYORUZ…
Atlas Üniversitesi Deprem Koordinasyon Birimi; kendisi, ailesi ve yakınları deprem bölgesinde olan öğrencilerimizle telefon, whatsapp ve e-posta yoluyla iletişime devam ediyor.
Whatsapp: 0850 450 34 39
Cep. Tel: 0552 046 37 80
E-posta: krizmasasi@atlas.edu.tr