Menü

Atlas Hakkında

Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir. En küçük bir eylem ya da alınan en küçük karar bile hayatın akışını önemli bir ölçüde etkileme gücüne sahiptir. Bir kelebeğin kanadı büyüklüğündeki seçimlerimiz ya da eylemlerimiz çok daha iyi bir gelecek yaratabilir.

Üniversitemizi kurarken, gelecekte bir gün küçük adımların büyük sonuçları olacağını umut ederek ‘kelebek etkisi’ sloganını benimsedik ve ona ‘Atlas’ adını verdik.

2018’de başlayan akademik yolculuğuna 2020 yılında ilk öğrencilerini kabul ederek devam eden, güçlü akademik kadrosu ve yenilikçi tarzı ile araştırmaya ve bilime yön veren Atlas Üniversitesi; evrensel değerleri benimseyen bir yaklaşımla, bilimin ışığında ulusal ve uluslararası düzeyde araştırmalarla toplum ve insanlık yararına geçerli ve kullanılabilir bilgiyi amaçlamaktadır.

Atlas Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi, 50 ünitelik bir merkezi bulunan Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulama Araştırma Merkezi, Geleceğin teknolojisini öğrenmek ve yön verebilecek olanakları ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, insan ve toplumun ihtiyaçlarına farklı perspektiflerden bakmayı ve çözümler üretmeyi hem teorik hem de pratik anlamda öğretmeyi amaçlayan İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile birlikte toplamda 5 fakülte, Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bulunmaktadır. Yaklaşık 110.000 m² açık ve kapalı alan üzerinde yer alan yerleşke, binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor.