TR | EN
Sık Sorulan Sorular

 İstanbul Atlas Üniversitesi 2018 yılında kurulmuş olup, 2020- 2021 eğitim öğretim döneminde ilk öğrencilerini kabul etmiştir.

İstanbul Atlas Üniversitesi; bireysel farklılıklara saygı duyan, evrensel ve millî değerlere bağlı, özgür düşünceye önem veren, ölçülebilen objektif kriterler doğrultusunda liyakatten ödün vermeyen, akademik etik ve bilimsel derinlikten vazgeçmeyen ve araştırma ve geliştirmeye önem veren bir kurum olma idealini taşımaktadır.

Lisansüstü Programları

  • Ergoterapi
  • Dil ve Konuşma Terapisi
  • Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon

Fakülteler

Tıp Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Meslek Yüksekokulu

 

Üniversitemizin fakülte, meslek yüksekokulu ve diğer tüm akademik ve idari birimleri Vadi Kampüs / Kağıthane yerleşkesi içerisindedir.

ÖSYM tarafından belirlenen tarihler aralığında kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Bu süre içerisinde başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünlemeye veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde üniversitemize geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini açıklanacak tarihe kadar ibraz etmeleri hâlinde asıl kayıtları yapılabilecektir. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyen adayların geçici kayıtları silinecektir.

Kayıt hakkı kazanan adayların (e-devlet üzerinden e-kayıt yapacaklar hariç) kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Adayın kendisi olmadan kayıt yapılmayacağı gibi posta ile de kayıt yapılmayacaktır.

Üniversitemiz, 2021 YKS sonuçları ile öğrenci almak ile ilgili YÖK onayı beklemektedir.

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu mezunlarının ve diğer üniversitelerin meslek yüksekokulu mezunlarının alanlarıyla ilişkilendirilmiş lisans programlarına Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile devam etmeleri mümkündür.  Üniversitemiz ilk öğrencilerini 2020-2021 yılında kabul edeceği için Dikey Geçiş Sınavı ile ilk öğrencilerini 2022-2023 yılında kabul edecektir.

Çift Anadal (ÇAP) koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yatay geçiş hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Üniversitemizde Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programları uygulanır. Üniversitemiz ilk yılında Erasmus+ programına dâhil olmak üzere gerekli birimleri oluşturmuştur.

Yabancı uyruklu öğrenci başvuru koşulları, kontenjanı ve ücreti hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

A- Peşin Ödeme*

Öğrenim ücretinin tamamı peşin olarak üç farklı şekilde ödenebilir:

Anlaşmalı olduğumuz aşağıdaki banka hesaplarına EFT veya havale yoluyla “Öğrenci Adı Soyadı” ve “T.C. Kimlik Numarası” bilgileri açıklama kısmında mutlaka belirtilerek

HESAP ADIBANKAŞUBE IBAN
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİT.İŞ BANKASIKOCAMUSTAFAPAŞATLTR390006400000111050903806
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİAKBANKŞİŞLİ TİCARİTLTR120004600781888000162828
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİTEBSARIYERTLTR690003200000000082674980
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİDENİZBANKSURİÇİTLTR680013400001580989700001

Herhangi bir kredi kartı ile Mali İşler Birimine başvurularak

odeme.atlas.edu.tr  adresinden online olarak kredi kartı ile**

B- Kredi Kartı İle Ödeme (%15 Peşinat / 8 Taksit)

Öğrenim ücretinin %15’i peşinat olarak “A-PEŞİN ÖDEME” seçeneğinde belirtilen yöntemle ödendikten sonra kalan tutar “kredi kartı” ile iki farklı şekilde ödenebilir:        

Taksite uygun kredi kartları ile Mali İşler Birimine başvurularak**

odeme.atlas.edu.tr  adresinden online olarak taksite uygun kredi kartları ile***

C- KMH İle Ödeme (%15 Peşinat / 8 Taksit)

Öğrenim ücretinin %15’i peşinat olarak “A-PEŞİN ÖDEME” seçeneğinde belirtilen yöntemle ödendikten sonra kalan tutar aşağıdaki şekilde KMH sistemi ile taksitlendirilebilir:

Öğrenim ücretinin peşinatı ödendikten sonra kalan tutar için Mali İşler Biriminden alınacak “Öğrenci Kayıt Formu ve Taksit Sözleşmesi” ile birlikte aşağıda belirtilen Üniversitemizce anlaşmalı bankalardan birine başvurularak

T.İŞ BANKASI

TEB

AKBANK

DENİZBANK

*Öğrenim ücretinin tamamını peşin olarak ödeyenlere %5 peşin indirimi uygulanır.

**World, Maximum, Axess, Wings, Bonus, CardFinans, Advantage, Bankkart, Paraf

***Öğrenim ücretinin tamamı odeme.atlas.edu.tr adresinden kredi kartı ile taksitli olarak ödenmek istenirse sistem tarafından ücretin tamamına 8 taksit uygulanacaktır. 

2020 -2021 Eğitim Öğretim Yılı Kapsamındaki Burslarımız

YKS Kontenjan Bursu

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) kılavuzunda belirtilen tam burslu (%100) veya indirimli (%50 - %25) kontenjanlara yerleşmiş olan öğrencilere verilen ve öğretim ücretinin tamamını veya bir kısmını kapsayan karşılıksız indirimlerdir. Yaz okulunu kapsamaz.

Aile İndirimi

İstanbul Atlas Üniversitesi programlarına 2020 YKS ile yerleşen öğrencilerimizin birinci derece yakınları ve kardeşleri ile kayıt hakkı kazanmaları durumunda uygulanan ekstra indirimdir. Bu indirim, her bir kişi için ödenmesi gereken tutar üzerinden %5 oranında uygulanır.

Tercih Bursu

Üniversitemiz lisans ve ön lisans programlarına ilk tercihlerinde yer vererek kayıt yaptıran adaylar için sağlanacak indirimleri ifade eder.

Engelsiz Hayat İndirimi

İstanbul Atlas Üniversitesine 2020 YKS ile engelli statüde yerleşip engel oranı %40 - %70 düzeyinde olan adaylar için ödenmesi gereken tutar üzerinden %15; engel oranı %70 ve üzerinde olan adaylar için ödenmesi gereken tutar üzerinden %20 oranında indirim uygulanır.

Şehit ve Malul Gazi Yakınlarına Uygulanan İndirimler

Resmî kurumlar tarafından düzenlenmiş belge ve raporların ibraz edilmesi kaydıyla 2020 YKS ile Üniversitemiz ön lisans ve lisans programlarına yerleşen şehit eş ve çocuklarına özel indirimler uygulanır.

Başarı Bursu

Başarı sıralaması olarak SAY/SÖZ/EA/YD puan türlerinde ilk 100 içerisinde olan ve Üniversitemizi tercih ederek kaydını yaptıran adaylar için sağlanan burs ve çeşitli olanakları içerir.

Sporcu İndirimi

Millî takımda yer alan sporculara uygulanan indirimdir. Herhangi bir spor dalında millî takımda yer alan sporculara %20 oranında indirim uygulanır. Lisans belgesinin güncel olması gerekmektedir.

Akademik Başarı Bursu

Her akademik yılın sonunda ön lisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrencinin o yılki akademik başarı durumuna bakılarak bir sonraki eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak kaydıyla 8 ay boyunca devam edecek olan burstur. Akademik başarı bursu, hazırlık sınıfını ve yaz okulunu kapsamaz. Fakülte/meslek yüksekokulu sıralamasında ilk üçe giren öğrenci, aynı zamanda bölüm/program birincisi de olmuşsa bursun yüksek olanından yararlanır.

Öğrenim ücretlerindeki yıllık artışlar her yıl enflasyon oranı baz alınarak Üniversitemizin Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir ve uygulanır. Bu oranlar Yüksek Öğretim Kurulunun ilgili mevzuat hükümleriyle güvence altındadır.

Öğrencilerimizin kariyer planlamasına destek olmak amacıyla kurulan Kariyer Merkezimiz, ilk günden itibaren hedeflerinizi belirlemenizden takibinize ve nihayette hedeflerinize ulaşmanıza kadar mentorluk desteği verecektir. Ayrıca Merkezimizin havuzundan çeşitli staj ve iş ilanlarına ulaşmanız da mümkündür.

Tıp Fakültesi

Anatomi Maket Laboratuvarı

Anatomi Diseksiyon Laboratuvarı

Histoloji- Embriyoloji- Patoloji Laboratuvarı

Multi Disipliner Laboratuvarı

Tıbbi Beceri Laboratuvarı

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Beslenme ve Diyetetik Laboratuvarı

Dil ve Konuşma Terapisi Laboratuvarı

Ebelik- Hemşirelik Beceri Laboratuvarı

Ebelik-Hemşirelik Eğitim Laboratuvarı

Ergoterapi Laboratuvarı

 

Diş Hekimliği Fakültesi

Fantom Laboratuvarı

Preklinik Laboratuvarı

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Temel Kimya Laboratuvarı

Temel Fizik Laboratuvarı

Bilgisayar Tasarım Laboratuvarı

Sayılarla Kütüphane

10.000+ fiziksel materyal 

27.000+ e-dergi 

1307 e-kitap 

21 veri tabanı aboneliği

1 referans yönetim aracı

2 bibliyografik atıf veri tabanı

2 intihal analiz programı 

1500 m² kullanım alanı 

18 grup ve bireysel çalışma odası

350 kişilik oturma kapasitesi 

60 araştırma bilgisayarı

 

Kütüphane İmkânları

Her öğrencimiz kütüphanemizin doğal üyesidir ve bütün kütüphane imkânlarından faydalanır.

Kütüphanemiz 7/24 hizmet vermektedir.

Aynı anda 350 kullanıcıya hizmet vermektedir.

7/24 çalışma alanları mevcuttur.

Bireysel ve grup çalışma odalarından rezervasyon yöntemiyle yararlanılabilir.

Üretilen her akademik bilgi, Atlas Üniversitesi kurumsal akademik arşivi sistemine kaydedilir

Katalog tarama kiosklarından kütüphane kaynakları taranabilir

Veri tabanlarına online uzaktan erişim sistemiyle her an her yerden ulaşılabilmektedir.

Ödünç-iade kiosklarından otomatik ödünç-iade işlemi yapılabilmektedir.

Kütüphanemizde, öğrencilerimizin içeceklerini içip hava alabilecekleri kütüphane terası bulunmaktadır.

Kütüphane güvenliği UHF-RFID sistemleri ile sağlanmaktadır.

Kulüpler, İstanbul Atlas Üniversitesi öğrencilerini belirli bir tema altında bir araya getiren kolektif oluşumlardır. Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı altında kurulan kulüplerin amacı, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlara katılımını teşvik etmek ve koordine etmektir. Yeni bir kulüp kurmak için her dönem başında en az 10 öğrencinin gerekli formlar ile Sağlık Kültür ve Spor Birimine başvurması gerekir.

Hamidiye Anadolu Caddesi no:40, 3440834403 Kâğıthane/İstanbul

Kampüse toplu ulaşım araçları ve ring servisi ile ulaşım hakkında bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

444 34 39 numaralı telefondan, info@atlas.edu.tr e-posta adresinden, web sayfamızda bulunan çevrim içi mesajlaşma bölümü üzerinden veya @atlasunv sosyal medya hesaplarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.