Menü

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Tüm konseptimiz okyanus, harita, geçmişten geleceğe yolculuk, sonsuza uzanan ufuklar fikirlerinden ilham alarak şekilleniyor.

Not: Kılavuzumuzu sayfa sonundaki linkten indirebilirsiniz.

İnsan yaşamında her aşamanın kendine özgü bir yolculuk olduğuna inanıyoruz. Bu yolculuğun en önemli mesafelerinden biri de yüksek öğretim sırasında aşılıyor. Öğrencilerimizin yaşam yolculuğunda en önemli süreç olan bu adımda, onlara onurlu bir hedef göstermek ve önlerinde bir ışık tutmak düşüncesiyle logomuzda yukarıyı ve ileriyi işaret eden bir pusula iğnesi kullandık. 

Renklerimizi seçerken eğitimle özdeşleşmiş lacivert ve kırmızıyı tercih ettik. Logomuzda okyanusların derin noktalarını ifade eden lacivert, enerji, tutku ve enerjinin rengi kırmızı ile bir araya geliyor. Logomuzdaki yıldız ise denizcilik haritalarında kullanılan kuzey yıldızıdır. İlk ilhamımız ise Avustralya kıtasını ve pek çok okyanus kıyısını dünyada ilk kez gösteren Osmanlı Kaptan-ı Deryası Piri Reis’in meşhur haritasından geliyor.

Kelebek etkisi, bir durumun başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve beklenmedik sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Amazon Ormanları’nda bir kelebeğin kanat çırpması, dünyanın yarısını dolaşabilecek bir kasırganın oluşmasına neden olabilir. En küçük bir eylem ya da alınan en küçük karar bile hayatın akışını önemli bir ölçüde etkileme gücüne sahiptir. Bir kelebeğin kanadı büyüklüğündeki seçimlerimiz ya da eylemlerimiz çok daha iyi bir gelecek yaratabilir. 

Her bir öğrencimiz, hem kendisi hem de tüm insanlık adına büyük keşifler ve katkılar yapmanın potansiyelini içinde taşır. Pek çok büyük buluş, özveriyle gerçekleştirilmiş küçük bir adımın gelecekteki sonucudur.

Bu yüzden üniversitemizi kurarken, gelecekte bir gün bu küçük adımın büyük sonuçları olacağını umut ederek “kelebek etkisi” sloganını benimsedik ve ona “Atlas” adını verdik.

İlgili Dosyalar