Menü

Diş Hekimliği Fakültesi (Türkçe/İngilizce)

Dekanın Mesajı

Ağız ve diş sağlığı, sağlıklı yaşamın en önemli yapı taşlarından biridir. Ağız ve diş sağlığı ile ilgilenen diş hekimliği mesleği ise çok eski tarihlerden beri tıbbın önemli dallarından biri olmuştur.

Günümüzde diş hekimleri, bir taraftan ağız ve diş sağlığını ön planda tutan genel tıp bilgileri ile donatılırken, diğer taraftan ise çağdaş bilgi ve teknolojiyi kullanabilen ve donanımı ile geleceğe yön verebilen hekimler olarak eğitilmektedir. İşte bu vizyona sahip,  Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, güncel üniteleri, teknolojik laboratuvarları, donanımlı klinikleri ve deneyimli akademisyenleri ile diş hekimliği eğitimine yeni bir güç katmaya hazırdır.  Diş Hekimliği Fakültemizde multidisipliner çalışma bilincine sahip diş hekimliği eğitimimiz içerisinde dijital ve robotik diş hekimliğinin tüm olanaklarını kullanarak, öğrencilerimizi ilk yıldan itibaren mesleki bilgi ve beceri düzeyini arttıracak, 3 yıl içerisinde klinik uygulamalara eşlik edebilecek ve aynı kampüs içerisinde bulunan modern diş hastanesinde deneyim kazanabilecekleri bir şekilde planlanmıştır.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi akademisyenleri olarak, sahip olduğumuz deneyim, bilimsel alt yapı ve fiziksel olanaklarımızla, akıllı kampüsümüzde, ilkelerine bağlı, insana değer veren, mesleğini seven, kariyer sahibi ve başarılı diş hekimleri yetiştireceğimize inancımız tamdır.

 

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

TEL:

1402 (Dahili)