Menü

Diş Hekimliği Fakültesi (Türkçe/İngilizce)

Fakülte Hakkında

Diş hekimliğinin modern cihazları ile donatılmış fakültemiz, öğrencilerinin eğitimini diş hekimliğinin en üst sınırına taşıyacaktır. Atlas Vadi Yerleşkemizde, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi aynı çatı altında bulunmaktadır.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak, tam teşekküllü hastanemiz, modern cihazlarımız, donanımlı laboratuvarlarımız, tamamı tam izolasyon modeline göre tasarlanmış (negatif basınç sistemiyle enfeksiyon hastaneleri ve yoğun bakım ünitelerinde ortamın havasını dışarıya aktaran ve enfeksiyon riskini azaltan sistem) klinikler ve uygulama ünitelerimizi eğitimin hizmetine sunmaktayız.

Deneyimli, dinamik, güler yüzlü ve başarılı akademik kadromuzla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında ilk öğrencilerimizi alarak eğitimimize başlamış bulunmaktayız. Atlas Vadi Yerleşkemizde, Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi aynı çatı altında bulunmaktadır.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak önceliğimiz, eğitim, araştırma ve uygulamada ilham veren liderlik, yenilikçilik ve mükemmellik yoluyla diş hekimliğini geliştirmek, ülkemizde ve yurtdışında ağız ve diş sağlığı politikalarını geliştirecek ve fark yaratabilecek diş hekimleri yetiştirmektir.

Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi vereceği eğitim ile öğrencilerinin, mesleğini seven, kariyer sahibi, başarılı hekimler olarak yetişmelerinde sorumluluk üstlenen ilkeli bir kurumdur. Fakültemizde eğitim gören diş hekimliği öğrencileri, disiplin temelli klinik eğitimle eşzamanlı olarak hasta bakımını yönetmek için kapsamlı bir yaklaşımı da öğrenecek, yüksek standartlarda eğitim alarak, dünyanın her yerinde çalışabilecek, kendine güvenen profesyonel diş hekimleri olarak mezun olacaklardır.