Menü

Yüksekokul Hakkında

Meslek Yüksekokulları verdikleri ön lisans eğitimi ile ülkemizin çeşitli iş kollarındaki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için önemli bir yere sahiptir.

İstanbul Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim hayatına başlamıştır. Meslek Yüksekokulu bünyesinde Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Hizmetleri, Anestezi, Dezenfeksiyon, Sterilizasyon ve Antisepsi Teknikerliği, Diş Protez Teknolojisi, Diyaliz, Fizyoterapi, İlk ve Acil Yardım, Optisyenlik, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri ve Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programları yer almaktadır.

Meslek Yüksekokulları verdikleri ön lisans eğitimi ile ülkemizin çeşitli iş kollarındaki nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak için önemli bir yere sahiptir. Bu gerçekten hareketle İstanbul Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulumuzun eğitim sistemi içinde en önemli hedefini sektör deneyimli güçlü akademik kadromuzla ve işgücü piyasasının beklentileri sorgulanarak hazırlanmış programlarımızla işe yerleşme koşularını göz önünde bulunduran multidisipliner ekip çalışmasına yatkın ve etik değerlere sahip yeni nesil bir eğitim anlayışı oluşturmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzun hedeflenen üst düzey eğitimin temelinde ihtiyaç duyulan teknolojik gereksinimler, laboratuvarlar ve teknik atölyeler en modern seviyede hazırlanmış ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur. İstanbul Atlas Üniversitesinin 20 yıllı aşkın sağlık hizmet tecrübesine sahip Medicine Hospital’in yaratacağı teknolojik ve pratik deneyimler, üniversitemizde hazırladığımız yetkin eğitim müfredatının sektör ihtiyacına tam karşılık olacak meslek profesyonelleri yetiştirmekte Üniversitemizi ön plana çıkartmaktadır.

Bunun yanı sıra sektörlerin ileri gelen kurum ve kuruluşları ile yapılan ikili protokoller sayesinde öğrencilerimiz, dönem içi uygulama derslerini ve yaz stajlarını bu firmalarda gerçekleştirerek hem mesleki eğitimlerini pekiştirecek, hem de iş hayatına adım atarak sektörlerini yakından tanıma fırsatı yakalamış olacaklardır.

Ayrıca İstanbul Atlas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde gerekli şartları taşıyan tüm öğrencilerimize Çift Anadal ve Yan Dal programları ile birden fazla alanda mesleki yeterlilik kazanma şansı tanıyoruz. Dileyen öğrencilerimiz Çift Anadal programları ile ikinci bir diploma ile mezun olabilme imkânına sahip olacaklardır. 2020-2021 Akademik yılında Meslek Yüksekokulumuzda 22 öğrencimiz çift anadal programına kabul almıştır.