Menü

Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi

Endodonti

Endodonti, diş pulpa adı verilen canlı dokuları ile kök ucu ve çevresi dokularının tedavileriyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Dişin mine ve dentin tabakalarının altında ”pulpa” olarak adlandırılan dişin canlılığını sağlayan damar ve sinir paketinin bulunduğu bir bölüm bulunur. Diş çürükleri, tedavi edilmediği takdirde canlı diş dokularında enfeksiyona neden olur ve sonunda kök çevresindeki dokulara yayılır. Kanal tedavisi enfeksiyon ve ağrıyı ortadan kaldırmayı amaçlar.

Endodonti bilimi, sağlıklı pulpanın biyolojisi, kök pulpası ve çevre doku hastalıklarının nedeni, tanısı, önlenmesi ve tedavisini de içeren klinik ve temel bilimleri kapsamaktadır.

Endodonti kliniğinde modern cihazlar ve güncel tekniklerle pulpa ve periapikal kaynaklı ağrıların ve akut apselerin acil tedavisi, vital pulpa tedavileri, rejeneratif endodonti, kök kanal tedavisi, travmatik yaralanmaların teşhis ve tedavisi, renklenmiş diş dokularının beyazlatılması, kök kanal tedavisinin yenilenmesi (post sökümü, kırık kanal aleti çıkartılması, perforasyon tamiri vs.) ve kök kanal tedavili dişlerin restorasyonu yapılmaktadır.

Hekimlerimiz

Endodonti

TEL:

1401 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Endodonti

TEL:

1401 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Endodonti

TEL:

1414 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Endodonti

TEL:

1401 (Dahili)