Menü

Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi

Periodontoloji

Periodontoloji Anabilim Dalı, diş hekimliği alanında uzmanlaşmış bir dal olarak dişeti dokusu ve dişeti hastalıkları ile ilgilenir. Dişlerin yanı sıra implantları da destekleyen çene kemiği, bu yapıyı çevreleyen dişeti dokusu ve tüm bunların hastalıkları üzerine odaklanan bir bilim dalıdır.

Periodontoloji, dişeti hastalıklarını önlemek, erken teşhis ve tedavi etmek için konservatif ve cerrahi girişimler uygulanan klinik bir bilimdir. Çoğunlukla bakteriyel plak sonucu oluşan ve genellikle kronik seyreden dişeti hastalıklarının önlenmesi ve tedavisi, ağız ve genel sağlığın iyileştirilmesine katkıda bulunur.

İstanbul Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı olarak hedefimiz; dişeti hastalıklarının tanısı, tedavisi ve cerrahisi hakkında yüksek bilgi ve beceriye sahip, ağız sağlığının ve ağız sağlığının genel sağlığa etkisinin önemini kavramış hekimler yetiştirmektir. Bütün dünyada geçerli en son teknikler ve en modern ekipmana sahip Üniversitemiz Periodontoloji Kliniğinde, bu farkındalıkla hastalarımıza diş eti ve destek dokularının tedavileri uzman hekimler tarafından gerçekleştirilmekte ve koruyucu hekimlik uygulamaları yapılmaktadır.

Hekimlerimiz

Dr. Öğr. Üyesi
Periodontoloji

TEL:

1401 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Periodontoloji

TEL:

1401 (Dahili)