TR | EN
DEKANIN MESAJI

Prof. Dr. Dilek ŞİRVANLI ÖZEN, Dekan, Psikoloji Bölüm BaşkanıSosyal bilimlerin önemine ve değerine inanan İstanbul Atlas Üniversitesi, bünyesinde ilk kurulan fakültelerden biri olarak İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesini tercih etmiştir.

Fakültemiz şu an için Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji ve Mütercim-Tercümanlık programlarında öğrencilerine lisans derecesi vermektedir. Öte yandan Fakültemiz, önümüzdeki yıllarda alanını daha da genişletip zenginleştirerek sosyal bilimlerdeki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. Programlarımızda öğrenci merkezli olmaya özel bir önem verilmektedir. 

Fakültemiz; sadece kendi bünyesindeki programlar için değil, Üniversitemizde yer alan diğer programlardaki öğrencilere de psikoloji, felsefe, sosyoloji, edebiyat, sanat, dil gibi alanlarda seçmeli dersler açarak Üniversitemizin tüm öğrencilerinin sosyal bilimler ile buluşmasına olanak sağlamaktadır.

Temel amacı vizyoner, etik ilkelere bağlı, sorgulayıcı, toplumsal konulara duyarlı, olaylara eleştirel yaklaşabilen ve analitik düşünce becerisi gelişmiş mezunlar vermek olan Fakültemiz, bu amacını hem kendi öğrencileri hem de Üniversitemizin diğer fakültelerinde eğitim gören öğrencilerimiz için gerçekleştirme yönünde hareket etmektedir.

Prof. Dr. Dilek ŞİRVANLI ÖZEN
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı