TR | EN
DEKANIN MESAJI

İnsan yaşamının daha kaliteli devamını hedefleyen bir meslek sahibi olmak, bu hedef ile deneyim kazanmak ve kazanılan deneyimleri yorumlayabilir olmak en az bu mesleği öğretmek kadar zordur.

İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi; araştırmanın önemini ve araştırma sonuçlarının klinik bilgiye nasıl dönüştürüleceğini bilen ve bilim üretebilen doktorlar yetiştirmeyi amaçlar. Böylelikle öğrencilerimiz hem bugünün hastalarına üstün kalitede hizmet verebilecek doktorlar olacak hem de yetkin bilim insanları olarak geleceğin sağlık sorunlarına bilimsel araştırmalarıyla çözüm olabileceklerdir.

İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesinde 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılında tıp eğitimine başlayacak öğrencilerimiz tarihi bir başlangıca tanıklık edeceklerdir. Altı yıllık eğitiminiz boyunca her biri kendi alanında yetişmiş ulusal ve uluslararası deneyimleri olan seçkin öğretim üyesi kadromuzun gözetiminde eğitiminizi tamamlayacaksınız.

Eğitim- Öğretim müfredatımızda Entegre Tıp Eğitim Modeli (Kurul Sistemi) uygulanmaktadır. Tıp fakültemizde ders programları 2014 Ulusal Çekirdek Eğitim Programına uygun olarak hazırlanmıştır.

Bu süreç içerisinde temel bilim dersleri üniversite kampüsümüzün yeni binası içerisinde bulunan modern derslik ve son teknoloji ile donatılan ve öğrencilerimizin her birinin tam kapasite ile yararlanabileceği laboratuvarlarda gerçekleştirilecektir. Öğrencilerimiz donanımlı simülasyon laboratuvarımızda klinik öncesi beceri tutum ve davranış eğitimlerini alacaklardır. Öğrencilerimiz 4 ve 5. sınıflarda klinik stajları ve hasta başı eğitimleri ile teorik dersleri küçük gruplar halinde üniversitemizin kendi bünyesinde yer alan 450 yataklı modern, tanı ve teşhis sistemleriyle donatılmış ve 18 ameliyathane ile birlikte bir de hibrit ameliyathaneye sahip olan üniversite hastanemizde (Medicine Hospital) gerçekleştireceklerdir.

Sorunların üstesinden gelebilecek donanıma sahip, sorumluluk alabilen, mesleğini etik kurallara uygun yapan, araştıran ve sorgulayabilen, güncel tüm gelişmeleri takip edebilen bir doktorun yetişmesi usta-çırak ilişkisi olarak adlandırılan öğrenci ve öğretim üyesi arasındaki sıkı bağ ile mümkündür. Bu yakın bağın kurulması için öğrencilerimiz ilk yıldan itibaren öğretim üyeleri ile birebir laboratuvarlarda bulunabilecek, bir akademik çalışmanın ilk anından itibaren sonuçlanana kadar sürece dâhil olabileceklerdir. Öğrencilerimizin iyi bir doktor ve araştırmaları ile iyi bir bilim insanı olarak fakültemizden mezun olabilmeleri en büyük hedefimizdir.

Prof. Dr. Ayhan BİLİR
Tıp Fakültesi Dekanı