Menü

Dekanın Mesajı

İstanbul Atlas Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İngilizce eğitim veren Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinin yanı sıra Türkçe eğitim dili olan Bilgisayar Mühendisliği ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden oluşmaktadır.

Fakültemiz bünyesinde yer alan bölümlerin temel hedefleri arasında, öncelikle teknoloji ile sağlık hizmetlerini buluşturmak; temel araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile bireylerin ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlamak; “öğrenmeyi öğretmek” yaklaşımı ile öğrencilerimizi meslek hayatına hazırlamak; girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkartacak, kendine güvenen, etik değerlere sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamak olarak tanımlanmıştır.

Eğitim programları hazırlanırken öğrencilerimizin Endüstri 4.0 yaklaşımında yer alan geleceğin projelerinde aktif yer almalarını sağlayacak, girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkaracak ve uluslararası çalışmalarda yer alabilecek meslek insanları olarak yetişecekleri bir içerikle kurgulanmıştır. Üniversite seçmeli dersleri ile öğrencilerimize ilgi duydukları farklı alanlarda da bilgi sahibi olmaları ve kendilerini geliştirmeleri fırsatı sunulmaktadır. Gelişmiş laboratuvar olanakları ile öğrencilerimizin “yaparak öğrenmesi”, alanları ile ilgili olacak kendi projelerini geliştirmeleri için uygun ortam yaratılmıştır. Ayrıca yurtdışı eğitim kurumlarıyla yapılan ikili anlaşmalarla öğrencilerimize Erasmus+ ve özel olarak düzenlenen programlar kapsamında eğitim ve staj olanakları sağlanmaktadır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi olarak güçlü akademik kadromuz ile mesleğini seven, güncel gelişmelere hakim mezunlar yetiştireceğimize inancımız tamdır.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan V.Moleküler Biyoloji ve Genetik Ana Bilim Dalı Başkanı

TEL:

1301 (Dahili)