Menü

Tıp Fakültesi (Türkçe/İngilizce)

Öğrenci Temsilciliği

Eğitim ve öğretim hayatına 2020 yılında adım atmış İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi bizi geleceğe güçlü akademik kadrosu ve son teknoloji laboratuvarlarıyla hazırlamaktadır.

Fakültemizin içerisinde alanında uzman ve öğrenci dostu öğretim üyelerimizin olması, Dekanlığımızın bize her türlü desteği ve olanağı sunması eğitimimizin ve öğrenimimizin bizim görmediğimiz taraflarında kendimizi güvende hissettirmektedir.

Sadece bir hekim değil; ulusal ve uluslararası deneyimlere sahip olmamızı, daha ilk yıllarındaki pratik eğitimlerimizi sadece okulun değil aynı zamanda hastanemizin ve diğer faal uygulama merkezlerimizde almamızı sağlayarak bizleri bir hekimin ötesine geçirmeye çalışmaktadır.

Üniversitemizin laboratuvarlarında son teknoloji cihazların bulunmasının yanında bu cihazların her öğrenciye yeter sayıda olması grup halindeki çalışmalarda ortaya çıkan ‘sıra sıra’ eğitim anlayışından çok uzağa götürüp kişisel alanında özgür ve rahatça çalışma olanağı sunarak uygulamalı eğitimleri bireyselleştirmektedir. Fakültemizde daha ilk yıllarında bulunan iki kadavrayla yapılacak pratikler ‘burada ölüler dirileri eğitir’ sözünü her anlamda hissettirmektedir.

Üniversitemizin bünyesinde bulunan Atlas Grad Enstitüsü ile bizlere uluslararası fırsatlar sunarak hem akademik hem de bireysel gelişimimizin önünü açıyor.  Üniversitemizin içindeki sosyal alanlar ve olanaklar mesleki gelişimin yanında bize iletişim ağı kurma ve kişisel gelişim fırsatı da sunuyor. Üniversite kütüphanesinde her tıp öğrencisinin ihtiyacı olan tıp kitaplarının yanı sıra kütüphane otomasyonu sayesinde ihtiyacımız olan her an ve dünyanın her yerinden makalelere, kitaplara ve dergilere ulaşabiliyoruz.

Aynı zamanda uluslararası seviyede bir hekim yetiştirmenin en önemli adımlarından birinin dil yeterliği olduğunun farkında olan üniversitemiz Türkçe Tıp bölümü için bile mesleki İngilizce dersleri vererek bizleri akademik ve mesleki hayata hazır hale getirmeye çalışıyor.

Üniversite hastanemizin 47 tane tıbbi birimi her türlü vakayı ve kliniği görmemizi sağlayarak meslek hayatımıza bizi yüksek donanımlı birer hekim olmamız için hazırlıyor.

Üveys Talha AYDEMİR
Tıp Fakültesi 1.Sınıf Temsilcisi