Menü

Anatomi Yüksek Lisans Programı

Tezli
Türkçe
İstanbul Atlas Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Anatomi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı anatomi alanında eğitim vermek ve araştırma yapmak üzere kurulmuş bir lisansüstü eğitim programıdır.

Program Hakkında

Çeşitli dallardan adaylara ileri düzeyde insan anatomisi bilgisine sahip olmalarını sağlamak üzere eğitim verilmektedir. Anatomi alanında yüksek lisans programı ile yeterli bilgi birikimine sahip kalifiye araştırmacı ve öğretim elemanı yetiştirmektedir. Araştırma alanı klinik ve mikroskobik anatomi olarak tanımlanmıştır.

Anatomi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı eğitim ve öğretim programında yer alan dersler ve içerikleri, anatomi alanında yapılan bilimsel ve güncel araştırmalarda ortaya koyulmuş yeni bilgilerle sürekli yenilenmektedir. Bu programda yer alan dersler, ilgili alanda çalışan deneyimli öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. Programı başarı ile tamamlayan mezunlara “Anatomi” alanında yüksek lisans diploması verilir. Mezunlar anatomi anabilim dallarında doktora programına devam edebilirler, üniversitelerde öğretim elemanı olarak çalışabilirler, özel sağlık sektöründe çeşitli pozisyonlarda çalışmalarına devam edebilirler.

Akademik Kadro

Prof. Dr.

Ahmet KALAYCIOĞLU

Anatomi Yüksek Lisans Programı BaşkanıTıp Fakültesi Öğretim ÜyesiAnatomi Ana Bilim Dalı Başkanı

TEL:

1210 (Dahili)
Prof. Dr.

Ayhan BİLİR

Anatomi Yüksek Lisans Programı Öğretim ÜyesiHistoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı BaşkanıTıp Fakültesi Öğretim Üyesi

TEL:

1205 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi

Hürriyet ÇETİNOK

Tıp Fakültesi Öğretim ÜyesiAnatomi Yüksek Lisans Programı Öğretim ÜyesiFizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı Öğretim Üyesi

TEL:

1206 (Dahili)
Dr. Öğr. Üyesi
Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi

TEL:

1201 (Dahili)